Zakładki:
Ulubione blogi i sklepy
RSS
wtorek, 20 sierpnia 2013

Muzyka to coś co towarzyszy nam każdego dnia, ty czego chcemy czy nie to cały czas docierają do nas jakieś ulubionej lub mniej ulubione kawałki. Kiedy włączamy radio, kiedy przechodzimy ulicą czy gdy wchodzimy do jakiegoś sklepu to od razu rzuca nam się w uszy jakaś piosenka. Muzyka jest częścią naszego życia, przy nie się budzimy i zasypiamy. Dlatego też tak ogromną uwagę zwracamy na gust muzyczny, jedni wolą słuchać muzyk klasycznej, inni popu a jeszcze inni mocnego rocka.


Podróżując po różnych państwach szybko można zauważyć fascynację mieszkańców konkretnymi zespołami. Jeżeli po raz kolejny do naszego ucha dociera ten sam kawałek oznacza to, że dany utwór na pewno jest bardzo modny. Weźmy na przykład taki mały i przepiękny kraj jakim jest Słowenia to z niego wywodzą się lubiane i bardzo charakterystyczne zespoły. Czy znacie jakichś wykonawców pochodzących ze Słowenii?


Na wyróżnienie zasługuje na przykład grupa Elvis Jackson, zespół ma już trzynaście lat i wydał cztery albumy, koncertuje nie tylko po Słowenii, ale także po całej Europie. Ich styl muzyczny to mieszkanka punku, reggae.


Siddharta to kolejny zespół grający rockową muzykę. Na początku zespół składał się z czterech osób a ich styl muzyczny można było określić jako mocno rockandrollowy. Po pierwszym koncercie na który przyszło tylko 40 osób, do grupy dołączył także saksofonista i od tej pory zespół wypracował swój własny styl i postawił na ostre brzmienie. Teraz Siddharta uchodzi za mega gwiazdę rock na całych Bałkanach.

16:15, coffeem
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 02 lipca 2013

Mówi się powszechnie, że muzyka łączy pokolenia i trochę tak jest. Nasi dziadkowie i rodzicie starali się zarazić nas swoimi ulubionymi kawałkami i chociaż nie zawsze im to wychodziło to trzeba przyznać, że niektóre klasyczne kawałki do dnia dzisiejszego dźwięczą nam w głowie. A jeśli spotykamy się na jakichś okolicznościowych imprezach to widać gołym okiem, że przy tej samej muzyce bawią się dzieci, młodzież i dorośli.

A czego na co dzień słucha młodzież? Jeżeli chodzi o zagranicznych wykonawców to wśród nastolatek panuje szał na Justina Biebera. Trzeba przyznać, że młody gwiazdor w ciągu kilku miesięcy od startu swojej kariery zrobił prawdziwe zamieszanie na tym rynku. Młode dziewczyny po prostu za nim szaleją, podziwiają nie tylko jego muzykę, ale także urodę i styl.

Co do naszego polskiego podwórka gwiazdą młodzieży jest Ewelina Lisowska, dziewczyna w zeszłym roku znalazła się w trójce finalistów programu XFactor i od tamtej pory zawładnęła naszym rynkiem. Jej ostra popwa muzyka jest prawdziwym hitem, trzeba przyznać, że piosenkarka ma prawdziwy talent i pomysł na siebie. W tym roku można ją było podziwiać na dwóch polskich festiwalach. 

Równie popularny jest Rafał Brzozowski, gwiazdor wywodzi się także z talent show i słynie głównie z piosenki „Tak Blisko”, nie mniej jednak niedawno zaprezentował swój nowy utwór, który także szybko wpada w ucho.

Co do kobiet to pozostaje nam jeszcze do omówienia Sylwia Grzeszczak, który od kilku sezonów jest prawdziwą gwiazdą. Jej piosenki „Małe rzeczy” czy „Karuzela” nucone są przez wielu nastolatków. 

16:43, coffeem
Link Dodaj komentarz »

Z pewnością każdy z Was ma swoje ulubione kawałki muzyczne, poszczególne piosenki towarzyszą nam przez całe życie. Niektóre z nich szybko nam się nudzą a niektórych możemy słuchać bez względu na okazję. 

Dzisiaj powszechnie uważa się, że muzyczną karierę można zrobić bardzo szybko i wcale nie jest potrzebny do tego żaden talent. Owszem możemy obserwować różne gwiazdy, które bardzo szybko się pojawiają i jeszcze szybciej znikają. Niestety ten rynek jest bardzo bezwzględny i jeżeli coś się nie podoba publiczności to nie zostawia ona suchej nitki takim wykonawcy. Śpiewanie jest w Polsce bardzo popularne, można to zaobserwować w różnych show telewizyjnych w których większość osób pokazujących swój talent wybiera właśnie śpiew.

Polskim artystom marzy się kariera zagraniczna, wielu już tego próbowało jednak nie każdy miał tyle szczęście aby tam zaistnieć. Pierwszą Polską gwiazdą, która zrobiła karierę w Europie jest Edyta Górniak, swoich sił próbowała także Doda, Natalia Lesz czy Ewa Farna.

A jakie znacie najbardziej popularne europejskie zespoły? Czy na tej liście znajduje się jakaś Polska kapela?  Myslovitz to jeden z zespołów, który zdecydowanie jest rozpoznawany nie tylko w kraju, ale także za granicą. Jego współzałożycielem jest Artur Rojek, który niedawno zdecydował się na solową karierę. Zespół wydał kilka naprawdę świetnych płyt, a ich kariera w Europie zaczęła się w 2004 roku, gdzie zespół ruszył ze swoją trasą koncertową i uświetnił wiele imprez i festiwali.W europejskiej czołówce znajduje się także zespół Remmstein z Niemiec oraz słoweńska kapela Siddharta. 

16:40, coffeem
Link Dodaj komentarz »

Muzyka to nasze życie, towarzyszy ona nam przy wielu ważnych momentach, to przy niej tworzą się wspomnienia, to dzięki niej mamy energię do działania lub łatwiej zasypiamy.

Przemysł muzyczny na całym świecie jest bardzo mocno rozwinięty, praktycznie każdego dnia wychodzą jakieś nowe kawałki. A my bardzo chętnie słuchamy takich przebojów, w radiach oraz muzycznych telewizjach tworzone są specjalne listy najlepszych kawałków, najczęściej to my słuchacze mamy najwięcej do powiedzenia na ten temat, to dzięki nam dany utwór jest mniej lub bardziej popularny. Często mamy także tendencję do przesadzania, jeżeli jakiś kawałek jest hitem to puszczamy go niemiłosiernie non stop przez kilka tygodni a nawet miesięcy. 

A co jest grane w tej chwili w najpopularniejszych rozgłośniach radiowych?

Jeżeli chodzi o polskie kawałki to od jakiegoś czasu na pierwszych dziesięciu miejscach znajdują się między innymi utwory Patrycji Markowskiej, Enej, Libera oraz Honey. Patrycja Markowska promuje nową płytę kawałkiem „Dzień za dniem” jest to bardzo ciekawa i wpadająca w ucho aranżacja. Natomiast Honorata Skarbek i jej piosenka „Nie powiem jak” została singlem znanej stacji muzycznej Viva, tam refren puszczany jest w każdej przerwie na reklamę. 

Jeśli chodzi o zagranicznych wykonawców to wysokich miejscach utrzymuje się Jennifer Lopez w duecie z PitBullem, Bruno Mars i Rihhana. 

16:36, coffeem
Link Dodaj komentarz »